Ինչպե՞ս իրականում տեղի ունեցավ «ԱՐՄԱՎԻԱ»-ի ԱՎԻԱԱՂԵՏԸ. ԲԱՑԱՌԻԿ մանրամասններ
- Опубликовано: 29 мар 2025
- 2006թ.-ի մայիսի 3-ին «Airbus A320-211» Երևան-Սոչի մեկնող ինքնաթիռը կործանվեց Սև ծովում՝ զոհվեցին բոլոր 105 ուղևորները, այդ թվում անձնակազմի 8 անդամները:
Միթե պարզ չե,որ ծրագրված էր եվ ով է հեղինակը մեր հայաջնջման հեղինակը մեր մեջ է։
Այս դեպքն էլ ժամանակի ընթացքում կբացահայտվի
Զարմանալի է,բախտ եմ ունեցել 2 անգամ թռնել այդ ինքնաթիռով, ոնց որ տանը բազմոցին նստած։ Առանց կտրուկ վերուվար անելու, ինչպես ТУ-երում, որտեղ կողմնակի աղմուկից ռադիոյի ձայնը չի լսվում։ Մեր հայ օդաչուներն լավագույններն են եղել, քանի որ բարդ, լեռնային պայմաններում են պարապել։
Ցավումեմ շատ եմցավքում իմազգին որ այդքան դաավադրությունների զոհ դարցավ
Ցավւմ եմ այն բալիկի համար ով 5 տարի հետո պետք է գրկեր իր ծնողներին բայց գավոք սրտի նա մահացավ իմ համագյւղագին էր անդամբ չեմ ճանաչւմ ՚բայց սգւմ եմ շատ ցավալի է
Ասում են ինքնաթիռը ամենանվտանգ փոխադրամիջոցնա, բայց ես համաձայն չեմ էտ տարբերակի հետ։ Մի բանը, որ օդի մեջա, ոնց կարա անվտանգ լինի:Եթե օդում էնքան ինքնաթիռ լիներ որքան ավտոմոքենա կա շարժման մեջ տեսեք ինչքան ավիավթարներ կլինեին։